Z pewnością wiele. Ja jednak skupię się na tym, co dotyczy mojego życia zawodowego. 

 

W maju 2020 roku z obliczeń Instytutu Nauk o Żywieniu Człowieka SGGW wynikało, że przeciętny rodak każdego miesiąca lockdownu ważył o kolejne pół kilograma więcej.
A jak sytuacja wygląda po ponad roku? - Aktualne badania na temat przybierania na wadze Polaków w czasie pandemii pokazują, że przeciętny Polak przytył w tym czasie między 3 a 6 kilogramów! Z nadwagą zmaga się już 2/3 mężczyzn w Polsce i 50% kobiet!
 
Jeśli wyciągniemy średnią arytmetyczną z tych danych, to przyjmując ten uśredniony wzrost wagi przeciętnego obywatela naszego kraju na poziomie 4,5 kg, biorąc pod uwagę, że jest nas 38 milionów, oznaczać to będzie, że nasza waga wzrosła o 171 milionów kilogramów!!! Robi wrażenie. - Stajemy się społeczeństwem chorym na otyłość. 
Przyczyną jest nie tylko brak aktywności ruchowej. W czasie zamknięcia dały o sobie znać znane czynniki, które do tej pory nie miały na nas takiego wpływu, jak np. liczne zaburzenia odżywiania, lęki, stresy, które się przekładają na kondycję emocjonalną.
 
O katastrofalnych dla zdrowia konsekwencjach otyłości wiemy od dawna. Epidemia koronawirusa pokazała nam dodatkowo, że osoby otyłe znalazły się w grupie najbardziej zagrożonych ciężkim przebiegiem COVID-19, obok ludzi starszych oraz pacjentów z niewydolnością oddechową. Pacjenci ci o 74 proc. częściej musieli być leczeni na oddziałach intensywnej terapii. Także umierali o 48 proc. częściej niż osoby o prawidłowej masie ciała.
 
Otyłość będzie więc pierwszą chorobą, z którą będziemy musieli się zmierzyć po zakończeniu epidemii!

 

Co po pandemii?

14 maja 2021

Maciej Zieliński

trener personalny

Strona zrobiona w kreatorze stron internetowych WebWave

W kilku słowach o tym co robię

Mam na imię Maciej i jestem trenerem personalnym. Treningi prowadzę w Warszawie. Więcej informacji na mój temat i opis kwalifikacji znajdziesz w dziale "O mnie"

Wszystkich zainteresowanych współpracą odsyłam do działu "Treningi" oraz do kontaktu  poprzez email  lub  formularz w dziale "Kontakt"

Jeśli zainteresowała Cię moja osoba